SMBJ300A-TP
Mfr.Part #
SMBJ300A-TP
Datasheet
SMBJ300A-TP
Description
TVS DIODE 300VWM 486VC DO214AA
Stock
20980
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
486V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
300V