SMCJ1.5KE82CA-TP
Mfr.Part #
SMCJ1.5KE82CA-TP
Datasheet
SMCJ1.5KE82CA-TP
Description
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO214AB
Stock
40708
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
77.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70.1V