SMCJ36CA-TP
Mfr.Part #
SMCJ36CA-TP
Datasheet
SMCJ36CA-TP
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Stock
4595
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V