15KP30CA
Mfr.Part #
15KP30CA
Manufacturer
Solid State Inc.
Package/Case
Datasheet
15KP30CA
Description
15KW TVS BIDIRECTIONAL
Stock
500
Manufacturer :
Solid State Inc.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
296A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
Axial
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Supplier Device Package :
Axial
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
50.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V