HZM27WATL-E
- Mfr.Part #
- HZM27WATL-E
- Manufacturer
- Intersil (Renesas Electronics Corporation)
- Package/Case
- Datasheet
HZM27WATL-E
- Description
- TVS DIODE 21VWM 3MPAK
- Stock
- 613
- Quality
- Manufacturer :
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 27pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 3-MPAK
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 2
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 25.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 21V