HZM27FATL-E
Mfr.Part #
HZM27FATL-E
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package/Case
Datasheet
HZM27FATL-E
Description
TVS DIODE 21VWM MPAK5
Stock
73
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
27pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
5-MPAK
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
25.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
21V