30KP43A-TP
- Mfr.Part #
- 30KP43A-TP
- Datasheet
30KP43A-TP
- Description
- TVS DIODE 43VWM 73VC R6
- Stock
- 583
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 30000W (30kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 48V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 73V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 43V