30KP48CA-TP
Mfr.Part #
30KP48CA-TP
Datasheet
30KP48CA-TP
Description
TVS DIODE 48VWM 81.6VC R6
Stock
340
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
53.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
81.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V