30KP72A-TP
Mfr.Part #
30KP72A-TP
Datasheet
30KP72A-TP
Description
TVS DIODE 72VWM 114VC R6
Stock
286
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
80.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
114V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
72V