3.0SMCJ100A
Mfr.Part #
3.0SMCJ100A
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Package/Case
Datasheet
3.0SMCJ100A
Description
TVSDIODE,SMC,100V,3000W,UNI
Stock
472
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18.5A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
SMC/DO-214AB
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
162V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
100V