1.5KA10HE3/54
- Mfr.Part #
- 1.5KA10HE3/54
- Manufacturer
- Vishay
- Package/Case
- Datasheet
1.5KA10HE3/54
- Description
- TVS DIODE 8.1VWM 15VC 1.5KA
- Stock
- 737
- Quality
- Manufacturer :
- Vishay
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 100A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 185°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-201AA, DO-27, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 1.5KA
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 9V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 15V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 8.1V