SMAJ100-E3/5A
Mfr.Part #
SMAJ100-E3/5A
Manufacturer
Vishay
Package/Case
Datasheet
SMAJ100-E3/5A
Description
TVS DIODE 100VWM 179VC DO214AC
Stock
657
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.7A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
300W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
179V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
100V