5KP14CA-TP
Mfr.Part #
5KP14CA-TP
Datasheet
5KP14CA-TP
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC R6
Stock
574
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V
Datasheets
5KP14CA-TP
Part Manufacturer Stock Description
5KP10 Diotec Semiconductor 307 TVS, 10V, 5000W Uni