5KP16A-TP
- Mfr.Part #
- 5KP16A-TP
- Datasheet
5KP16A-TP
- Description
- TVS DIODE 16VWM 26VC R6
- Stock
- 335
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 17.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 26V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 16V
- Datasheets
- 5KP16A-TP
|---|---|---|---|
| 5KP10 | Diotec Semiconductor | 307 | TVS, 10V, 5000W Uni |