5KP58A-TP
Mfr.Part #
5KP58A-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
5KP58A-TP
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC R6
Stock
376
Manufacturer :
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
R-6, Axial
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
R-6
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V