5KP58CA-TP
- Mfr.Part #
- 5KP58CA-TP
- Datasheet
5KP58CA-TP
- Description
- TVS DIODE 58VWM 93.6VC R6
- Stock
- 446
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 64.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 93.6V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 58V