5KP64A-TP
Mfr.Part #
5KP64A-TP
Datasheet
5KP64A-TP
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC R6
Stock
299
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V