MOVGT10V340K
Mfr.Part #
MOVGT10V340K
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package/Case
Datasheet
MOVGT10V340K
Description
MOV & GDT HYBRID 340V 10MM 3500A
Stock
796
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
TVS - Mixed Technology
Applications :
General Purpose
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Disc 10mm