TSMBJ1005C-064
Mfr.Part #
TSMBJ1005C-064
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
TSMBJ1005C-064
Description
THYRISTOR 58V 400A DO214AA
Stock
163
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
200pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
400 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
1
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakover :
77V
Voltage - Off State :
58V
Voltage - On State :
5 V