TSMBJ1005C-072
Mfr.Part #
TSMBJ1005C-072
Datasheet
TSMBJ1005C-072
Description
THYRISTOR 65V 400A DO214AA
Stock
353
Capacitance :
200pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
400 A
Voltage - Breakover :
88V
Voltage - Off State :
65V
Voltage - On State :
5 V