TSMBJ1006C
Mfr.Part #
TSMBJ1006C
Datasheet
TSMBJ1006C
Description
THYRISTOR 75V 400A DO214AA
Stock
477
Capacitance :
200pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
400 A
Voltage - Breakover :
98V
Voltage - Off State :
75V
Voltage - On State :
5 V