TSMBJ1007C
Mfr.Part #
TSMBJ1007C
Datasheet
TSMBJ1007C
Description
THYRISTOR 90V 400A DO214AA
Stock
525
Capacitance :
120pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
400 A
Voltage - Breakover :
130V
Voltage - Off State :
90V
Voltage - On State :
5 V