T10C340BF
Mfr.Part #
T10C340BF
Manufacturer
Littelfuse
Package/Case
Datasheet
T10C340BF
Description
THYRISTOR 340V 250A RADIAL 3LEAD
Stock
742
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
Current - Hold (Ih) :
120 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
250 A
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
2
Package / Case :
Radial - 3 Leads
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakover :
Voltage - Off State :
340V