TISP4165M3LMR-S
Mfr.Part #
TISP4165M3LMR-S
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package/Case
Datasheet
TISP4165M3LMR-S
Description
THYRISTOR 135V 220A TO226-2
Stock
629
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
65pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
50 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
220 A
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
1
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakover :
165V
Voltage - Off State :
135V
Voltage - On State :
3 V