ERZ-C20EK391
Mfr.Part #
ERZ-C20EK391
Datasheet
ERZ-C20EK391
Description
VARISTOR 390V 8KA MODULE
Stock
6
Capacitance @ Frequency :
1200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
8 kA
Energy :
130J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Module
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V
Datasheets
ERZ-C20EK391
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD