MLESD12A-0402-TP
Mfr.Part #
MLESD12A-0402-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
MLESD12A-0402-TP
Description
VARISTOR 0402
Stock
436
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
0.3 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
12 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C (TA)