10SEEG3S
- Mfr.Part #
- 10SEEG3S
- Manufacturer
- Delta Electronics
- Package/Case
- Datasheet
10SEEG3S
- Description
- FLTR IEC INLET 2 STG .25 LUG 10A
- Stock
- 748
- Quality
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- Power Entry Modules (PEM)
- Accomodates a Fuse :
- No
- Approval Agency :
- CSA, UL, VDE
- Connector Style :
- IEC 320-C14
- Connector Type :
- Receptacle, Male Blades
- Current Rating - Appliance Inlet :
- 10A
- Current Rating - Circuit Breaker :
- Current Rating - Filter :
- 10A
- Features :
- Filter Type :
- Filtered (EMI, RFI) - Commercial
- Fuse Holder, Drawer :
- Ingress Protection :
- Material Flammability Rating :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Flange
- Number of Positions :
- 3
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 30.50mm x 21.20mm