FX8-80S-SV
- Mfr.Part #
- FX8-80S-SV
- Manufacturer
- Hirose
- Package/Case
- Datasheet
FX8-80S-SV
- Description
- CONN RCPT 80POS SMD GOLD
- Stock
- 1070
- Quality
- Manufacturer :
- Hirose
- Product Category :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Receptacle, Center Strip Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Board Guide
- Mated Stacking Heights :
- 3mm, 4mm