7150007LF
Mfr.Part #
7150007LF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Package/Case
Datasheet
7150007LF
Description
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT
Stock
197
Manufacturer :
Product Category :
Headers, Male Pins
Connector Type :
Contact Finish - Mating :
Contact Finish - Post :
Contact Finish Thickness - Mating :
Contact Length - Mating :
Contact Length - Post :
Contact Material :
Contact Shape :
Contact Type :
Current Rating (Amps) :
Fastening Type :
Features :
Ingress Protection :
Insulation Color :
Insulation Height :
Insulation Material :
Material Flammability Rating :
Mounting Type :
Number of Positions :
Number of Positions Loaded :
Number of Rows :
Operating Temperature :
Overall Contact Length :
Pitch - Mating :
Product Status :
Active
Row Spacing - Mating :
Shrouding :
Style :
Termination :
Voltage Rating :
Datasheets
7150007LF
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    CONN ACCY 7.2MM GUIDE MOD RT ANG
    SHORT SINGLE GUIDE PIN
    7.2MM GUIDE PIN 25.3MM L
    BP UNIVERSAL COVER LF
    10.8MM GUIDE PIN EXT THR
    CONN ACCY 7.2MM GUIDE SOCKET
    102LF METRAL 5R HDR HALF KEY
    CONN RECEPT
    DIN RA HEADER F
    5 ROW GUIDE RECEPT.HSG-PRS PEG
Part Manufacturer Stock Description
7150-05-1000 Coto Technology 502 RELAY REED SPST 500MA 5V
7150-05-1001 Coto Technology 676 RELAY REED SPST 500MA 5V
7150-05-1010 Coto Technology 371 RELAY REED SPST 500MA 5V
7150-05-1011 Coto Technology 432 RELAY REED SPST 500MA 5V
7150-12-1000 Coto Technology 246 RELAY REED SPST 500MA 12V
7150-12-1100 Coto Technology 534 RELAY REED SPST 500MA 12V