DF64-2P-4.5C
Mfr.Part #
DF64-2P-4.5C
Manufacturer
Hirose
Package/Case
Datasheet
DF64-2P-4.5C
Description
CONN SSL RCPT HSG 2POS 4.5MM
Stock
367
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Solid State Lighting Connector Assemblies
Connector Type :
Receptacle Housing for Non-Gendered Contact
Contact Finish :
Contact Material :
Fastening Type :
Latch Lock
Features :
Housing Color :
Beige
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C