KL319120
Mfr.Part #
KL319120
Manufacturer
American Electrical, Inc.
Package/Case
Datasheet
KL319120
Description
CONN TERM BLK FEED THRU 10-26AWG
Stock
20
Manufacturer :
American Electrical, Inc.
Product Category :
Din Rail, Channel
Color :
Beige
Current - IEC :
32 A
Current - UL :
32 A
Disconnect Type :
Features :
Fuse Type :
Number of Levels :
2
Number of Positions :
4
Product Status :
Active
Terminal - Width :
6.0mm
Termination Style :
Screw
Type :
Feed Through
Voltage - IEC :
500V
Voltage - UL :
300V
Wire Gauge or Range - AWG :
10-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm² :
0.5-6mm²
Datasheets
KL319120
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    AUXILILLARY SWITCH
    AUXILILLARY SWITCH RIGHT MOUNT
    UNDERVOLTAGE RELEASE MOD 24
    SHUNT TRIP MOD 12 VDC 30 MA