E21211300000G
- Mfr.Part #
- E21211300000G
- Manufacturer
- Amphenol Anytek
- Package/Case
- Datasheet
E21211300000G
- Description
- TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM
- Stock
- 623
- Quality
- Manufacturer :
- Amphenol Anytek
- Product Category :
- Headers, Plugs and Sockets
- Color :
- Orange
- Contact Mating Finish :
- Tin
- Current - IEC :
- Current - UL :
- 10 A
- Features :
- Header Orientation :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Levels :
- 1
- Number of Positions :
- 12
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Plug Wire Entry :
- 180°
- Positions Per Level :
- 12
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw - Rising Cage Clamp
- Type :
- Plug, Female Sockets
- Voltage - IEC :
- Voltage - UL :
- 300 V