XW2E-20G5-IN16
Mfr.Part #
XW2E-20G5-IN16
Datasheet
XW2E-20G5-IN16
Description
CONN TERM BLOCK 16PT INPUT WIRE
Stock
183
Control Side Cable Retainer :
Latches
Control Side Connection :
Rectangular, Male
Current Rating (Per Contact) :
1 A
Features :
Operating Temperature :
0°C ~ 55°C
Positions / Poles :
20
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
24VDC
Wire Gauge :
Datasheets
XW2E-20G5-IN16
    TRIP ALARM UNIT FOR J7MN
    CIR BRKR 4A 690VAC ROCKER
    CIR BRKR MTR STARTER 10A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 13A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 2.5A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 1.6A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC