H60300801000G
Mfr.Part #
H60300801000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Package/Case
Datasheet
H60300801000G
Description
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Stock
499
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Color :
Gray
Current :
11 A
Features :
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Positions Per Level :
3
Product Status :
Active
Voltage :
300 V