AS16000001
Mfr.Part #
AS16000001
Manufacturer
TXC Corporation
Package/Case
Datasheet
AS16000001
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF TH
Stock
127
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C