501HCA27M0000DAG
Mfr.Part #
501HCA27M0000DAG
Manufacturer
Silicon Labs
Package/Case
Datasheet
501HCA27M0000DAG
Description
OSC CMEMS 27.0000MHZ LVCMOS
Stock
4
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
4.9mA
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
LVCMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
CMEMS®
Voltage - Supply :
1.7V ~ 3.6V