CA25C0402GNT
Mfr.Part #
CA25C0402GNT
Manufacturer
CTS Corporation
Package/Case
Datasheet
CA25C0402GNT
Description
XTAL OSC XO 4.0MHZ 2.5V SMD
Stock
640
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
20mA
Frequency :
4 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
HCMOS, TTL
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.5V