ECS-CTP-2.00-15-TR
Mfr.Part #
ECS-CTP-2.00-15-TR
Manufacturer
ECS Inc. International
Package/Case
Datasheet
ECS-CTP-2.00-15-TR
Description
CERAMIC RES 2.0000MHZ 15PF SMD
Stock
3950
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Resonators
Capacitance :
15 pF
Features :
Built in Capacitor
Frequency :
2 MHz
Frequency Stability :
±0.3%
Frequency Tolerance :
±0.5%
Impedance :
100 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C