GC4731-150A
- Mfr.Part #
- GC4731-150A
- Manufacturer
- Microchip Technology
- Package/Case
- Datasheet
GC4731-150A
- Description
- SI LIMITER NON HERMETIC EPSM SMT
- Stock
- 207
- Quality
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Diodes - RF
- Capacitance @ Vr, F :
- 0.1pF @ 6V, 1MHz
- Current - Max :
- Diode Type :
- PIN - Single
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Die
- Power Dissipation (Max) :
- 2 W
- Product Status :
- Active
- Resistance @ If, F :
- 2Ohm @ 10mA, 100MHz
- Supplier Device Package :
- Chip
- Voltage - Peak Reverse (Max) :
- 15V