GC9944-S12
Mfr.Part #
GC9944-S12
Manufacturer
Microchip Technology
Package/Case
Datasheet
GC9944-S12
Description
SI SCHOTTKY NON HERMETIC BEAM LE
Stock
284
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.5pF @ 0V, 1MHz
Current - Max :
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power Dissipation (Max) :
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
12Ohm @ 5mA, 1MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Peak Reverse (Max) :
4V