110CNQ045ASM
Mfr.Part #
110CNQ045ASM
Manufacturer
Vishay
Package/Case
Datasheet
110CNQ045ASM
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D618SM
Stock
105
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
55A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 mA @ 45 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Diode Type :
Schottky
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
D-61-8-SM
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
D-61-8-SM
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
540 mV @ 55 A