STK38N3LLH5
Mfr.Part #
STK38N3LLH5
Manufacturer
STMicroelectronics
Package/Case
Datasheet
STK38N3LLH5
Description
MOSFET N-CH 30V 38A POLARPAK
Stock
680
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
38A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
41.7 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
4640 pF @ 25 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
PolarPak®
Power Dissipation (Max) :
5.2W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
1.55mOhm @ 19A, 10V
Supplier Device Package :
PolarPak®
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±22V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250µA