VP0300B-E3
Mfr.Part #
VP0300B-E3
Manufacturer
Vishay
Package/Case
Datasheet
VP0300B-E3
Description
MOSFET P-CH 30V 0.32A TO-205
Stock
468
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
320mA (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
FET Feature :
FET Type :
P-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
150 pF @ 15 V
Mounting Type :
Operating Temperature :
Package / Case :
Power Dissipation (Max) :
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
2.5Ohm @ 1A, 12V
Supplier Device Package :
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
Vgs(th) (Max) @ Id :
4.5V @ 1mA