25PZF330M10X9
- Mfr.Part #
- 25PZF330M10X9
- Manufacturer
- Rubycon
- Package/Case
- Datasheet
25PZF330M10X9
- Description
- CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V T/H
- Stock
- 553
- Quality
- Manufacturer :
- Rubycon
- Product Category :
- Aluminum - Polymer Capacitors
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 330 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 20mOhm
- Features :
- Impedance :
- Lifetime @ Temp. :
- 4000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Ripple Current @ High Frequency :
- 2 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 100 mA @ 120 Hz
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Hybrid
- Voltage - Rated :
- 25 V