PLF0E152MDO1TD
- Mfr.Part #
- PLF0E152MDO1TD
- Datasheet
PLF0E152MDO1TD
- Description
- CAP ALUM POLY 1500UF 2.5V T/H
- Stock
- 929
- Capacitance :
- 1500 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 8mOhm
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 5.5 A @ 100 kHz
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 2.5 V