PLF1D151MDO2TD
Mfr.Part #
PLF1D151MDO2TD
Datasheet
PLF1D151MDO2TD
Description
CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V T/H
Stock
165
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
4.32 A @ 100 kHz
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V