RR71A681MDN1
- Mfr.Part #
- RR71A681MDN1
- Datasheet
RR71A681MDN1
- Description
- CAP ALUM POLY 680UF 20% 10V T/H
- Stock
- 705
- Capacitance :
- 680 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 7mOhm
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 6.1 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 610 mA @ 120 Hz
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V