GYC1E331MCQ1GS
Mfr.Part #
GYC1E331MCQ1GS
Manufacturer
Nichicon
Package/Case
Datasheet
GYC1E331MCQ1GS
Description
CAP ALUM HYBRD 330UF 20% 25V SMD
Stock
179
Manufacturer :
Nichicon
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Features :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 135°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
3.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
495 mA @ 120 Hz
Tolerance :
±20%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
25 V