ESRD2R2M16R
Mfr.Part #
ESRD2R2M16R
Datasheet
ESRD2R2M16R
Description
CAP ALUM POLY 2.2UF 20% 16V SMD
Stock
454
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
110mOhm
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V
Datasheets
ESRD2R2M16R
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY HYB 68UF 35V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 63V T/H
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 50V T/H
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 100V T/H
    CAP ALUM POLY 180UF 20% 63V T/H
    CAP ALUM POLY HYB 47UF 35V SMD
    CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V SMD
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 35V T/H
    CAP ALUM POLY 680UF 20% 25V T/H
    CAP ALUM POLY 1500UF 20% 16V T/H