2SEPC330MW+TSS
- Mfr.Part #
- 2SEPC330MW+TSS
- Manufacturer
- Panasonic
- Package/Case
- Datasheet
2SEPC330MW+TSS
- Description
- CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V T/H
- Stock
- 547
- Quality
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Aluminum - Polymer Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 330 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 7mOhm
- Features :
- Impedance :
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 5.6 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 280 mA @ 120 Hz
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Polymer
- Voltage - Rated :
- 2.5 V